Pilne! Sprawna nóżka dla Artura


Artur ma 11 lat i cierpi na niedorozwój stawu biodrowego, niedorozwój i skrócenie kości udowej oraz brak kości strzałkowej. Od dnia, w którym się urodził rodzice wciąż słuchali o amputacji. Prawe biodro nie wykształciło się prawidłowo a prawa nóżka była znacznie krótsza od lewej. Rodzice zjechali całą Polskę w poszukiwaniu ratunku dla syna. Niestety ani w Polsce ani w Europie nie było nikogo kto mógłby pomóc Arturowi. Okazało się,że w Stanach Zjednoczonych znalazł się lekarz, który był w stanie to zrobić.

Kwota za operację. była ogromna. Rodzice pół roku starali się o sfinansowanie jej kosztów i leczenia przez NFZ i udało się. W lutym 2014 roku, po 6 latach Artur przeszedł operację rekonstrukcji stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Po dwóch latach rodzice wraz z Arturem musieli wrócić do doktora Paleya. Spędzili tam 7 miesięcy. W tym czasie nóżka Artura została wydłużona o 8 centymetrów! Teraz Artura czeka kolejna operacja-drugi etap wydłużania kości udowej. W ten sposób noga Artura zostanie wydłużona o 5 cm. Doktor Paley po raz kolejny podejmie się leczenia, jednak kwota operacji jest zwalająca z nóg-to 460 000 zł!!! Rodzice nie mogą zrezygnować z tej operacji,bo dla Artura będzie to oznaczało przekreślenie ostatnich marzeń o sprawności.

Nie raz już udowodniliście,że macie ogromne serca. Po raz kolejny wraz z rodzicami i samym Arturem prosimy Was o pomoc!

KOSZT OPERACJI 460 000zł

Dane do przelewu

Fundacja Ofiaruj Serce
ul. Kościuszki 6
41-500 Chorzów
ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733
z dopiskiem: Artur

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)