Oddech dla BiankiBianka urodziła się 20.06.2016r. Po 4 miesiącach zdiagnozowano u niej „Klątwę Ondyny CCHS”czyli zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Jest to rzadka, genetycznie uwarunkowana, potencjalnie śmiertelna choroba. Szacuje się, że na świecie jest kilkaset osób obciążonych CCHS. Najczęściej jak i w tym przypadku, są to dzieci zdrowych rodziców, u których powstała mutacja genu odpowiedzialnego za rozwój autonomicznego układu nerwowego. Upośledzona kontrola oddychania może być tragiczna w skutkach – dzieci chore na CCHS mają zaburzoną reakcję na nieprawidłowe stężenie tlenu i dwutlenku węgla, co może spowodować niewydolność, płytki – „duszący oddech” podczas snu, zakwaszenie organizmu i śmierć.


Kłopotliwą porą dla każdego chorującego na klątwę Ondyny jest noc, podczas snu nie ma możliwości świadomego oddychania, przez co organizm automatycznie nie otrzymuje potrzebnego tlenu. Po 5 minutach takiej formy “odpoczynku” bez tlenu mózg zaczyna działać w nieprawidłowy sposób, a następnie zaczyna obumierać. Bianka przez około 16 godzin każdego dnia jest podłączona do specjalnej aparatury, która pozwala na dotlenienie całego organizmu.

Jedyną szansą dla Bianki jest bardzo kosztowna operacja polegająca na wszczepieniu stymulatora przepony, który pozwoli żyć Biance bez tracheostomii, respiratora, koncentratora tlenu, ssaka i pulsoksymetru,dlatego też serdecznie prosimy Was o wsparcie.

BRAKUJĄCA KWOTA DO UZBIERANIA: 150 000 zł

Walczmy razem o oddech dla Bianki!

Dane do przelewu

Fundacja Ofiaruj Serce
ul. Kościuszki 6
41-500 Chorzów
ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733
z dopiskiem: Bianka

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)