Grudzień 2018


Święta, święta i po świętach. Dostarczyliśmy do Domu Dziecka „Tęcza” prezenty, które zostały wręczone podopiecznym podczas Wigilii. Co dostali wychownkowie Domu Dziecka? Od świecących butów po głośniki bluetooth każdy otrzymał to o co prosił w liście do św. Mikołaja. A my Dziękujemy naszym Fundatorom za wsparcie!

18 grudnia odwiedziliśmy Rodzinny Dom Dziecka nr 1 oraz Dom Samotnej Matki PCK w Rudzie Śląskiej przekazując podopiecznym przepyszne pączki ofiarowane przez firmę Stokson.

Tego dnia odwiedziliśmy również Dom Dziecka „Stanica” w Katowicach,by wręczyć świąteczne bony podarunkowe do Galerii Katowickiej dla 49 wychowanków oraz pączki dla całej załogi.

W środę 19 grudnia świąteczne szaleństwo zawitało także do Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach. Przekazaliśmy wówczas paczki dla podopiecznych po brzegi wypełnione prezentami,zakupionymi zgodnie z życzeniami dzieci.

Mikołaj dotarł do Siemianowic Śląskich

W Dzień Św. Mikołaja odwiedziliśmy Rodzinny Dom Dziecka w Siemianowicach Śląskich prowadzony przez Elżbietę Soduś i przekazaliśmy dzieciakom pyszne słodkości. Zastaliśmy dwójkę najmłodszych pociech,ponieważ pozostała trójka akurat przebywała w szkole.Mikołaj jednak i im pozostawił słodkie podarunki.

 

Bajkowe dekoracje dla Oddziału Niemowlecego w Chorzowie 

Przekazaliśmy również Oddziałowi Niemowlęcemu w Chorzowie dekoracje ścienne z bajkowymi postaciami,aby nadać życia i koloru salom szpitalnym i korytarzom.

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)