Ambasadorzy


  • Damian Sobek

29-letni Ślązak z Chorzowa, mechanik z wykształcenia. Ostatnie 8 lat mieszkał w Holandii, aktualnie wrócił do Polski i rodzinnego Chorzowa. Finalista Damian wychował się w familoku z czerwonej cegły, który stał przy ul. Katowickiej w Chorzowie. Familok wyburzono, ale Damian na Śląsk wraca często. – To mój heimat i chociaż od osiem lat mieszkałem w Holandii, dalej godom wszędzie, gdzie tylko mogę, obojętnie czy to Holandia, Warszawa czy Australia – śmieje się.

Kiedy miał 14 lat został sam z ojcem, który przejął domowe obowiązki. Opiekował się synem, sprzątał, prał, codziennie robił mu kanapki do szkoły i obiad, żeby po szkole zjadł coś ciepłego. I to właśnie od taty Damian uczył się gotować. Sam też podejmował pierwsze próby w kuchni. Zaczął od ziemniaków, kotleta schabowego i mizerii. Podpatrywał zresztą nie tylko ojca. Lubił oglądać programy Macieja Kuronia i często przychodził do babci w odwiedziny.

Po trzech miesiącach w zamkniętym domu 7. edycji MasterChefa dotrwał do samego finału, który zapewnił mu wyjazd do Australii. Wówczas tam też znalazł się w trójce najlepszych kucharzy. Ostatecznie zajmując 3. miejsce.

  • Marcin Kindla

Polski wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów i piosenek, producent muzyczny.

W 1995 wraz z bratem Robertem założył w Świętochłowicach grupę muzyczną Kindla. W 2002 zespół nagrał swoją debiutancką płytę, zatytułowaną Niebo bez gwiazd, natomiast ostatnim ich albumem było wydawnictwo Nowy dzień, promowane przez singel „Koniec”.

W 2011 Marcin Kindla zaangażował się w kampanię społeczną Kołysanki z miłością, w ramach której wyprodukowano album z aranżacjami wokalisty, wyprzedany całkowicie w ilości 9000 egzemplarzy. W tym samym roku wydano także pamiątkowy album Odnalezione piosenki, nagrany ku pamięci Bogdana Łyszkiewicza. W projekcie upamiętniającym tragicznie zmarłego wokalistę zespołu Chłopcy z Placu Broni prócz Marcina wzięli udział także m.in. Muniek Staszczyk, Andrzej Krzywy czy Maciej Balcar.

30 września 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta wokalisty, zatytułowana Teraz i tu. Wydawnictwo promowane było poprzez utwory „Nie bój się” oraz tytułowy „Teraz i tu”. Na płycie znalazł się także bonus w postaci utworu „Kiedyś cię znajdę” Reni Jusis w wykonaniu wokalisty. W 2012 ukazała się edycja specjalna płyty Teraz i tu, powiększona o kilka premierowych utworów oraz o DVD z wszystkimi teledyskami i materiałami dodatkowymi.

Utwór „Jeszcze się spotkamy” wykonywany wspólnie z Piotrem Kupichą znalazł się w gronie finalistów konkursu SuperPremiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kompozycja przyniosła muzykom również sukces podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w 2012 w Karlshamn, w którym zwyciężyli. Wraz z Piotrem Kupichą skomponował również piosenkę „Więcej, jeśli się da” na potrzeby serialu Rodzinka.pl.

24 lipca 2013 ogłoszono, iż wokalista zakwalifikował się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Zdobył tam Brązowy Samowar za wykonanie piosenki „Korabli” z repertuaru Dzmitryja Kałduna.

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)