Rehabilitacja i specjalistyczny fotelik dla Julki


Julka ma 4 lata, choruje na Mózgowe porażenie Dziecięce z niedowładem czterokończynowym, padaczkę lekooporną, niedoczynność tarczycy, zespół nerczycowy, znaczne opóźnienie psychoruchowe. Jest dzieckiem leżącym, całkowicie zależnym od rodziców. Mimo wszystko jest uśmiechnięta i pełna życia. Jest karmiona przez PEG (rurkę). Głównym żywicielem rodziny jest tata Julki, mama ze względu na stan zdrowia córeczki musiała zrezygnować z pracy. Miesięczny koszt rehabilitacji to 1300 złotych, do tego dochodzą leki stałe – 250 zł miesięcznie, dojazd do lekarzy (Rzeszów, Warszawa, Rabka-Zdrój, Przemyśl).

Dodatkowo do przewożenia Julki rodzice potrzebują specjalistycznego fotelika rehabilitacyjnego, którego koszt to aż 5 000 zł.

„Codziennie walczymy o godne życie Julii, nie poddajemy się, siły dodaje nam Jej każdy uśmiech. Jej chęć życia. Życie z niepełnosprawnym dzieckiem jest bardzo ciężkie, obciążające psychicznie, ciągła walka o życie, o pieniądze bo niestety też pełnią dużą funkcję w życiu z niepełnosprawnym. Julia jest dla nas całym światem i chcemy, aby była szczęśliwa i robiła postępy rozwojowe, a bez stałej rehabilitacji, leczenia nie ma na to szans. W ostatnim czasie córeczka robi postępy, nie chcielibyśmy tego stracić.”-mówią rodzice Julii.


My przyłączamy się do apelu rodziców i prosimy abyście razem z Nami zawalczyli o przyszłość dla Julki!

Dane do przelewu:

Fundacja Ofiaruj Serce
ul. Kościuszki 6
41-500 Chorzów
ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733
z dopiskiem: Julka

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)