Leczymy Wiktorie


Wiktoria Kopeć to 10 letnia dziewczynka chora na padaczkę lekooporną, nawracające zakażenia dróg moczowych oraz obniżone napięcie mięśniowe. Wiktoria urodziła się jako zdrowe dziecko. Radość z narodzin córeczki nie trwała jednak zbyt długo. Wiki nie chodzi, nie mówi i jest całkowicie zależna od rodziców. Napady padaczkowe występują u niej codziennie i jest ich do 50, a podczas infekcji nawet i 100.

Choroba ciągle postępuje i sieje spustoszenie w jej mózgu. Wiktoria w swoim krótkim życiu przeszła już bardzo wiele. Stany padaczkowe są tak ciężkie, że kończą się pobytem na OIOM-IE. Jest pod opieką wielu specjalistów i jest ciągle rehabilitowana. Uczęszcza na hipoterapię i dogoterapię (zajęcia prywatne). Miesięczny koszt utrzymania Wiktorii jest

bardzo wysoki. Leki które przyjmuje są nierefundowane (sprowadzane z zagranicy). Do tego dochodzą koszty rehabilitacji i pielęgnacji.

Wydatki rodziny na ww. potrzeby są szacowane na 3000 złotych miesięcznie.

My przyłączamy się do apelu rodziców i prosimy abyście razem z Nami zawalczyli o przyszłość dla Wiktorii!

Fundacja Ofiaruj Serce

ul. Kościuszki 6

41-500 Chorzów

KRS: 0000747473

ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733

z dopiskiem: Darowizna Wiktoria

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)