Walka o zdrowie Krzysia wciąż trwa!


Krzysiu Jędrusiak przyszedł na świat 24 stycznia 2014 roku. Urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy, z wagą urodzeniową 1700 gram i wylewem dokomorowym drugiego stopnia. Dostał jeden punkt w skali Apgar. Od tego momentu zaczęła się trudna i bolesna walka o zdrowie i życie Krzysia. Trwa ona już 8 lat… Nasz podopieczny choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami atetozy, a także padaczkę. Krzyś był opóźniony psychoruchowo- nie mówił, nie chodził, miał problemy z gryzieniem i żuciem stałych pokarmów. Od samego początku wymagał stałych, różnorodnych, intensywnych i kosztownych ćwiczeń. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby rozwijać sprawność Krzysia i pozwolić mu na bycie bardziej samodzielnym.

Po operacji stopy teraz Krzysia czekają kolejne rehabilitacje. Do comiesięcznej pracy z logopedą, przebywaniu w komorze normobarycznej doszła rehabilitacja rozwojowa oraz kolejny turnus rehabilitacyjny. Do tego rehabilitanci zalecają zakup kołderki obciążeniowe, której koszt wynosi ok. 700zł. Te wydatki w znacznym stopniu przewyższają możliwości rodziców Krzysia, dlatego też prosimy Was o wsparcie.

Szacowany Kosztorys: 15 000zł

ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733
tytuł: Darowizna Krzyś

Fundacja Ofiaruj Serce
ul. Kościuszki 63
41-503 Chorzów
KRS: 0000747473 | REGON: 381332149 | NIP: 6272759133
www.fundacjaofiarujserce.pl

Zostań
Wolontariuszem


Wolontariat w Fundacji Ofiaruj Serce obejmuje różnego rodzaju działania. Organizujemy lub pomagamy w organizacji między innymi imprezy charytatywne, pikniki oraz akcje społeczne mające na celu nie tylko pomoc, ale również szeroko rozumianą edukację.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, otwartych, empatycznych, pełnych energii i o wielkim sercu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego Zespołu-wyślij swoje zgłoszenie na biuro@fundacjaofiarujserce.pl z pewnością odpiszemy!

Zobacz sam, że pomaganie jest fajne.

 

O Fundacji


Naszym celem jest szeroko pojęta działalność dobroczynna i charytatywna. Nasza fundacja została powołana, aby wspierać najbardziej potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz osób, które poprzez różne sytuacje losowe znalazły się w trudnym położeniu życiowym i materialnym. Poprzez swoje działania pomagamy w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu, często ratującego życie, jak również sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Wyposażamy szpitale oraz inne placówki medyczne. Pozyskujemy fundusze na zakup ubrań, zabawek, żywności, leków oraz wielu innych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Wspieramy również oświatę poprzez zakup wszelkiego rodzaju artykułów i pomocy szkolnych oraz prowadzimy działania na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży. Dążymy do tego,aby nasi podopieczni i ich rodziny pomimo przeciwności losu mieli świadomość, że nie zostali sami w sytuacji kryzysowej. Głęboko wierzymy, że w ich sercach na nowo zakiełkuje nadzieja..

Przekaż darowiznę


– Wspiera najbardziej potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
szczególnie dzieci,niepełnosprawnych i osoby starsze

– pomaga w zakupie sprzętu medycznego, leków, żywności, odzieży, zabawek, środków higieny i innych artykułów

– wspomaga placówki oświatowe poprzez zakup artykułów i pomocy szkolnych

Jeśli chcesz zostać podopiecznym Fundacji lub wspomóc nas jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy: biuro@fundacjaofiarujserce.pl

Wpłacone darowizny na konto Fundacji odlicza się od dochodu. Osoby fizyczne i spółki osobowe zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych art. 26 ust. 1 pkt 9 mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT). Z kolei osoby prawne, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7 mogą odliczyć 10% (CIT)